Kaynak Battaniyesi - Aköz Branda - Gebze/Kocaeli

Kaynak Battaniyesi

Yazar

Öncelikle Kaynak Battaniyesi’nden biraz bahsedelim. Teknolojik ekipmanları alevden veya herhangi bir ısıdan korumada, kıvılcım ve taşlama işleminin yapıldığı her yerde güvenle kullanabilirsiniz.

Kaynak Battaniyesi

Kaynak Battaniyesi birçok kez kullanılabilir. Kıvılcımların oluşturacağı tahribatı engeller. Battaniyeyi istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Kullanım ömrü sınırsızdır. Birçok kez kullanabilirsiniz. Bir önemli özelliği de 1300° C kadar dayanıklıdır. Yüksek sıcaklığa karşı dayanıklı iplik kullanılmıştır. Kaynak atölyelerinde curuf, eriyik metal ve çapak sıçramalarına karşı koruma görevini alır. Siz hangi ölçüde üretim istiyorsanız o ölçüde üretim yapılır. Battaniyeyi asarak da kullanabilirsiniz. Asarak kullanımı için kenar ve köşelere kuş gözü ya da kapsül yapılabilir. İstenildiği takdirde alüminyum profile monte edilip menteşe vasıtasıyla akordeon şeklinde battaniyenin dört tarafına alüminyum kapsüller takılarak halat vasıtasıyla kullanılabilir. Ağır kaynak veya kesme uygulamalarında erimiş metal damlacıklarına koruma için daha güçlü bir battaniye seçilmelidir. Uygulama ve kullanım alanları oldukça elverişlidir.

Bunları sayacak olursak:

  • Enerji Santralleri
  • Kağıt Fabrikaları
  • Tütün Fabrikaları
  • Gemi Endüstrisi
  • Gaz Temizleme Tesisleri
  • Otomobil Boya Endüstrisi
  • Çimento Fabrikaları
  • Demir-Çelik Fabrikası
  • Petrol Ve Petro Kimya Tesisleri

 

Bu battaniyeler iş yerlerinde kaynak işlemleri esnasında meydana gelen kıvılcımlara karşı en üst düzeyde koruma sağlamaktadır. Battaniyeler, kaynak esnasında oluşan kıvılcımları çevreyi ve çalışanlara zarar vermemesi için kullanılır. Battaniyelerin renkleri kullanım alanına göre seçimi kolaylaştırır. Battaniyenin pozisyonu için tüm battaniyeler en azından 15 derecelik bir eğimde kullanılır. Sıçrıntı battaniye yatay pozisyonda duruyor ise malzemede ekstra bir stres oluşur ve daha güçlü, ısı dayanımı daha fazla olan bir battaniye seçilmelidir. Uygulama için hafif kaynak veya taşlamada daha ince ve ısı dayanımı daha fazla olan bir battaniye seçilmelidir. Hafif ve özel uygulamalar olarak ayarlanabilir.

Kaynak Battaniyesi Fransız standartlarına göre üretilmiş olup kaliteli ürünlerdir. Aldığınız her battaniyenin garantisi olmaktadır. Bu battaniyelerde herhangi bir asbest ve amyant içermez. Esnek bir yapısı olduğu için korunmak istenen eşyanın üzerine serilebilir. Üzerinde kullanım kolaylığı sağlayan kumaştan tutma cepleri bulunmaktadır. Rahatlıkla güvenebileceğiniz üründür. İnsan sağlına ve doğaya zararı yoktur. Şüphe etmeden battaniyeyi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.