Kaynak Brandası - Aköz Brandaları - Gebze/Kocaeli

Kaynak Brandası

Yazar

Kaynak yaparken ısı, kıvılcım, ateş, cüruf gibi taşlama zararlarından kişilerin korunmasını sağlar. Uygulama alanları ve yoğunlukları değişen kaynak brandası yüksek ısı uygulanan fırın makinelerinde her zaman kullanılmaya uygundur. Kaynak makineleri kullanırken branda ihtiyaçlarımı oluşmaktadır.

Kaynak Brandası

Herkesin bildiği klasik kamyon brandası gibi olan ve kaynak makineleri ile orantılı çalışan ürünlerdir. Isının çok olduğu dönemlerde bile yüksek korozyona karşı dayanıklıdır. Ağır yüklerden kolay etkilenmez.  Darbelere karşı dayanıklıdır. Dayanıklı malzemelerden üretilir. Bu ürünler farklı ölçülerde temin edilir. Kaynak makinesinde perde görevi görmektedir. İplik yapısı kaliteli olan malzemelerden yapılır. Makinelerin sağlıklı işlemesi açısından belirli bir bölgesine işlenir. Alev almayan yapıdadır. Yangından koruyan ürünlerdir. Birçok CNC işleme makinelerinde iş güvenliğini sağlamak açısından kaynak battaniyesi ile birlikte satılır. Gaz temizleme, çinko ve bakır tesislerinde olmazsa olmaz yapıdadır. Enerji santrallerinde de tercih edilir. Ülkemizde genelde rafineri firmaları için özel imalat yapılır. Gıda sanayisinde, otomobil ve boya tesislerinde kullanılması ve uzun yıllar raf ömrü olması kaçınılmaz olan durumdur. Yangın çıkmasına engel olan ve elektriği iletmeyen ürünlerdir. Çevre dostu ve yüksek kalitede üretilmesi söz konusudur. İnsan sağlığı için zararlı olan ürünler değildir. Seramik elyaf malzemeden üretilen çeşitleri kullanılır. Fiber kâğıt malzemeden temin edilmektedir.

Maksimum sıcaklıkları ise 1560 ve 2100 dereceye kadar değişir. Kimyasal analiz süreçlerinde sürekli denetimden geçerek üretilir. Soğuk baskı mukavemetine karşı dayanıklı olan kaynak brandası birçok firmanın isteklerine cevap verir. Kalınlıkları ve ebatları firmaların isteklerine özel yapılabilir. Demir çelik işleme sanayi sektörüne özel birçok seri imalatlarımızı kontrol edebilirsiniz. Hassas yapıda, düşük soğukluklara karşı dayanıklı olmasından dolayı iletkenlikleri dayanıklıdır. Yapıları gereği delikli ve deliksiz modellerle satışa sunulur.

Çimento fabrika makinelerine özel istenilen ölçülerde de birkaç kez kullanıma uygun olan tasarımlarla karşımıza çıkar. Her sektörde kullanıma uygun olan kaynak brandası ISO kalitesinde üretildi. Bu nedenle amyant isimli olan maddeleri içermez. Kenar kısımları özel işçiliklerle yapıldığından dolayı çapak ve kıvılcım oluşumunda operatörü koruma altına alır. Ayrıca taşlama makinelerinde de tercih edilen en önemli işçi tekstil ürünlerinden olmaktadır.