Kaynak Battaniyesi Özellikleri - Aköz Branda - Gebze/Kocaeli

Kaynak Battaniyesi Özellikleri

Yazar

Kaynak Battaniyesi Özellikleri; Kaynak battaniyeleri iş yerlerinde ya da herhangi bir hizmet alanında kaynak işlemleri yapılırken meydana gelebilecek olası tehlikeli durumlara karşı aniden kıvılcım ve çapak sıçraması karşısında, çalışan kişi için koruma sağlamak üzere üretilip, piyasaya sunulan bir üründür.  Kaynak battaniyeleri, kaynak sırasında ortaya çıkan her türlü kıvılcımın çevreye ve çevrede çalışanlarda bir hasar oluşturmaması için ya da yangına sebebiyet vermemesi için kullanılmaktadır. Kullanım yerleri olarak ise inşaat sektörü, her türlü tamirin onarım ve bakımın yapıldığı alanlar ve gemi inşası, kaynak bakımı gibi alanlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Kaynak battaniyesi özellikleri sebebi ile son derece yararlı olabilecek bir ürün olmaktadır.

Kaynak Battaniyesi Özellikleri

Kaynak battaniyesi özellikleri bakımından inceleyecek olduğumuzda ise, çok yüksek derecede olan sıcaklıklara karşı ve doğrudan alevlere karşı temas esnasında dayanıklı bir şekilde koruma sağlamaktadırlar. Hiçbir şekilde içerisinde asbest/amyant, camyünü ve silika gibi kanserojen maddeler bulundurmayacak biçimde sadece karbon elyafından tasarlanarak üretimi yapılmaktadır. Yangın ortaya çıktığında, yangını kontrol altına almak ve söndürmek maksadı ile, yangın olan alandan güvenli bir şekilde kurtulmak için, bina inşaa yalıtımında ve kaynak bakımı yapılan yerlerde yani yangın çıkma ihtimalinin fazla olduğu işlerde yangın ihtimalini engellemek için kullanılmaktadır. Gemi hizmeti sektöründen, otomotiv sektörüne, her türlü imalat işlerinin yapıldığı her yerde sağlık için herkes tarafından kullanılmalıdır.

Kaynak battaniyeleri hiçbir şekilde yanmayan ve alev almayan bir yapıda üretilmektedir. Olası bir alev alma riski için en güvenli olan karbon elyaftan üretilir. Kaynak battaniyesi özellikleri olarak bir diğeri ise, ısı yalıtkanlı olmasıdır. Yüksek sıcaklığa karşı sağlam bir korunma sağlayarak, tehlikelerden uzak olmanızı sağlar. Karbondan imal edilen yapısı sebebi ile de yoğun duman oluşan yerlerde de duman maskesi olarak da kullanılabilir. Yine sağlık dostu olarak, her türlü enfeksiyondan sizleri korur. Olası bir risk sırasında yaralanan kişiye tıbbi müdahale yapılana dek, yaralı olan yerin sarılıp enfeksiyondan korunması için de kullanılabilir. Ayrıca yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir olmasından dolayı uzun vadede bir kullanım ömrü sunmaktadır. Bu da sizlerin ekstra bir masrafa girmenizi önleyecektir.