cheap mlb jerseyscheap nhl jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseys
AKÖZ Branda Tente ve ÇadırKaynak Battaniyesi Fiyatları - Aköz Branda - Gebze/Kocaeli

Kaynak Battaniyesi Fiyatları - Aköz Branda - Gebze/Kocaeli

Kaynak Battaniyesi Fiyatları

Yazar

Kaynak battaniyeleri olarak bilinen ürünler, kaynak ve taşlama anında ortaya çıkan kıvılcımlara karşı önemli ölçüde korunak sağlamaktadır. Ayrıca metalin sıçrama durumuna karşı da dayanıklıdır. Kaynak battaniyesi fiyatları ürünün kalitesi ve çeşidine göre değişmektedir. Kullanmak isteyen kişilerin öncelikle iş duruma uygun battaniyeyi seçmeleri gerekecektir. Aksi halde bir faydasının görülmesi beklenemez. Uygun battaniye seçim işleminde dikkat edilecek birkaç husus da bulunmaktadır. İlk olarak yapılacak işlem tanımlanmalıdır. Hafif kaynak işlemlerinde çok daha ince battaniyelerin kullanımı yeterli olacaktır. Poliüretan kaplı cam elyaftan yapılma bu battaniyelerin kıvılcımlara dayanıklı olduğu bilinmelidir. Kıvılcımlara karşı dikey siperlik görevi görmektedir. 550 dereceye kadar olan ısılar için dayanıklıdır diyebiliriz. Ancak ağır bir kaynak işlemi varsa bu durum yanıltıcı olabilir. Özellikle erimiş metal damlacıklarının çok tehlikeli olmasından dolayı çok daha kalın ve güçlü battaniye seçilmesi yarar sağlayacaktır. Özel olarak grafit malzeme kullanılmıştır. 750 dereceye kadar olan ısınılar için uygun olan 906 kaynak battaniyesi, çok yağlı ortamlarda kullanıma müsait değildir.

Kaynak Battaniyesi Fiyatları

Bunların dışında özel uygulamalar için üretilmiş kaynak battaniyeleri de vardır. Bu kaynak battaniyesi fiyatları yapılan iş durumuna göre değişmektedir. Karbon fiber keçeli kullanılarak elde edilen kaynak battaniyeleri genellikle otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. Çok daha dayanıklı ve kullanışlı olmasından dolayı her türlü koruma özelliğine sahiptir. 1300 dereceye kadar olan ısıya karşıda dayanıklıdır. Bunların yanında diğerlerine oranla da daha hafiftir. Bu seçimden sonra battaniye pozisyonu da önemlidir. Battaniye kullanımı önemlidir. Bu nedenle bilen kişiler tarafından yapılması daha iyi olacaktır. Bütün kaynak battaniyeleri 15 derecelik bir eğime sahip bir şekilde kullanılmalıdır. Eğer kıvılcım ya da sıçramalar battaniyeye yatay bir şekilde geliyorsa o zaman battaniye değiştirilmelidir. Uygun olmadığı ortaya çıkmış olur.

Görüldüğü gibi birçok farklı kaynak battaniye çeşitleri vardır. Kaynak battaniyesi fiyatları da malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan sektör ve yapılan işe göre en uygun battaniye seçimi yapılmaktadır. Firmamız ile iletişime geçilmesi halinde birçok farklı boyut ve ebatlarda olan ürünlerimizden en uygun olanı seçme şansına sahip olursunuz. Ayrıca her türlü sorularınızın cevaplanmasının yanında bilgi de verilmektedir.