Gebze Kaynak Battaniyesi - Aköz Branda - Gebze/Kocaeli

Gebze Kaynak Battaniyesi

Yazar

Kaynak battaniyeleri, enerji santralleri, gemi ve inşaat sanayilerinde kullanılır. Kaynak battaniyeleri metal sanayisinde ve gaz altı kaynaklarında olmazsa olmaz ürünlerdir. Endüstri fırınlama sanayisinde gebze kaynak battaniyesi ürünleri tercih edilir. Ateş ve kıvılcım oluşacak her yerde özellikle dökümhanelerde muhakkak kullanan ürünlerdir. Bu malzemelerin herhangi bir aksi durumda iş güvenliğini sağlaması açısından tercih edildiğini unutmamak gerekir.

Gebze Kaynak Battaniyesi

Erimiş metallere karşılık önlem almak için ideal ürünlerdir. Malzemelerin içerisinde elyaf keçe bulunur. Bu keçe yüksek ısılara dayanıklıdır. 1530 dereceye kadar olan yüksek ısıda bile erime yapmaz. Isı yalıtımında birebir olmaktadır. Ayrıca gebze kaynak battaniyesi ürünleri alırken toplu siparişlerde indirim uygulanır. Demir ve çelik sektöründe yaygın kullanılır. Sıcaklık ısılarına göre satışı yapılır. Malzemelerin yoğunluklarına bağlı olarak fiyatları değişir. İletkenlik açısından oldukça dayanıklıdır. Isıyı asla iletmez. Yüksek kalitede temin edilen ürünlerdir. Buhar ve gaza karşı dayanıklıdır. Bir işçinin eğer yüksek ısıveren bir makinede çalışıyorsa muhakkak kullanması gereken ürünlerdir. Baca yalıtımında ve aşırı sıcak olan boru sanayisine özel üretim yapılır. Firmamızda battaniye ebatları ve kalınlıkları değişir. Farklı kalınlarda isteğe göre sipariş verebilirsiniz.

Dış kaplaması ise fiberdir. 1260 ve 2000 derece sıcaklıklara kadar değişen bir oranda termal iletkenlik sağlar. Kimyasallardan ve asitlerden kolayca etkilenmez. Kaynak battaniyeleri kendi yapısını korur. Malzemenin kalınlık ve yoğunluk yapısı çok önemlidir. Firmalara bu duruma hassas bakmaktadırlar. Farklı milimetrik kalınlıklarda değişen kategoride ürünlerin teminatını yapabilirsiniz. Isısal açıdan koruma sağlar. Firmalara özel farklı sınıflarda temin edeceğiniz ürünlerdir. Ayrıca son sistemde üretilen ürünlerde koruma kılıfları vardır. Bu sayede işçiler ürünleri kolayca muhafaza edebilir. Seramik ve demir çelik sanayisinde kolay montaj sağlayan uygulamalar tercih edilmektedir.

Yukarıda belirtilen teknik özelliklerin yanı sıra bu malzemelin asit, alev, ateş yüksek sıcaklık, gaz gibi yanıcı oksitlerden etkilenmemesi ise artı puandır. Kimyasallardan etkilenmeyen gebze kaynak battaniyesi yüksek sıcaklıkta bile kendini ilk aldığınız gibi koruyacak tasarımda satışa sunulan ürünlerdir. Bu ürünler hakkında daha detaylı bilgi istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz veya web sitesinden araştırma yapabilirsiniz.